Ammunisjon 12x42R og 12x44R |
Ammunisjon 10,15x61R Jarmann |
I løpet av produksjonen av militære Remington M/1867 geværer, ble det en del geværer og deler til overs som ikke tilfredsstilte kvalitetskontrollen for militær bruk. Delene kunne likevel være gode nok til sivil bruk. Basert på disse delene produserte KV våpen for salg til sivile. I tillegg ble det solgt deler til børsemakere som satte sammen og produserte sine egne varianter delvis basert på KV produserte deler.
Kassene kjennetegnes som regel ved at de har en kombinasjon av årstall og serienummer som ikke passer inn i den militære serien. Serienumrene er lavere enn produksjonsåret skulle tilsi.
Noen våpen har utpreget sivilt preg med helstokk. Andre ser ut som de militære geværene.
Våpnene er observert i kaliber 12 mm og 10,15 mm Jarmann.
Våpen som har utpreget sivilt preg med helstokk er merket som følger:
Toppen av pipen er normalt merket med kronet K, produksjonsår og serienummer. Kassens venstre side er også merket med kronet K, produksjonsår og serienummer.
Pipe, kasse og kolbekappe kan også være merket med filermerke, f.eks. "C.I.", som antas å være filermerket til Christian Johansen ved KV.